Yılbaşında Araç Kiralayıp Gidilebilecek Yerler

Yılbaşında Araç Kiralayıp Gidilebilecek Yerler

Pandemi sürecinin hayatımıza kattığı noktalar birisi de bireysel tatiller oldu. Pandemi büyük oranda geçmiş olsa bile insanlar artık tek başlarına veya aileleri ile tatil yapmayı daha çok sevmeye başladı. Bu noktada rahat bir seyahat yapıp birçok noktayı aynı anda görebilmek için yılbaşında araç kiralayarak gezmek de popülerleşti. Peki yılbaşında araç kiralayıp gidilebilecek yerler nerelerdir?


Yılbaşında Gidebileceğiniz Yerler

Yılbaşında araç kiralayıp gidilebilecek yerler çok fazladır.  Burada tabii ki yılbaşında kaç gün tatiliniz olacağı önemli noktalardan birisidir. Bu yıl yılbaşı hafta sonuna geldiği için maalesef ekstra bir tatil olmayacaktır. Bu nedenle bu tür bir plan yapmanız durumunda ilk dikkat etmeniz gereken nokta tatil sürenizdir. Tatil sürenize göre gidebileceğiniz yerler;

1-      Karadeniz Turu

Kışın da gelmesi ile Karadeniz’in doğal güzelliğine güzellik katılmış durumda. Sıklıkla yazın gidilen bu bölgemiz kışın da eşsiz bir tatil imkânı sunmakta. Bunun yanında güneyde kalan yerlere göre fiyatları da daha ucuz olmakta. Eğer tatil süreniz biraz uzunsa gideceğiniz yerlerden birisi mutlaka Karadeniz olmalıdır. Bu güzel bölgemizi kışın da keşfetmenin tadını göreceksiniz.

2-      İstanbul

Daha önce bu şehre gelmediyseniz mutlaka uğramanız gerekmektedir. Tarihin en önemli şehirlerinden olan, Avrupa ile Asya’yı bağlayan bu önemli şehrimiz mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir. Tabii ki tüm şehri kısıtlı bir zamanda gezmek mümkün olmasa da kısa süreli tatillerde de uğranabilecek şehirlerimizden birisidir. Kiraladığınız araç ile de rahat bir ulaşım sağlayabilir, trafik olmayan saatlerde aracınız atlayarak İstanbul’u keşfedebilirsiniz. Bunun yanında İstanbul yılbaşında da en hareketli şehirlerimizden olmaktadır. Kalabalık ortamlarda da vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz şehirlerden birisidir.

3-      Doğu Anadolu Bölgemiz

Doğu Anadolu Bölgemizde yer alan herhangi bir şehrimiz de yılbaşında gezebileceğiniz yerlerdendir. Özellikle yemek yemeyi seviyorsanız mutlaka uğramanız gereken bölgelerimizdendir. Özellikle zamanınız da bolsa tüm Doğu Anadolu’da bir tur yapmanız da güzel olacaktır. Yılbaşında araç kiralayıp gidilebilecek yerler arasında mutlaka Doğu Anadolu’da yer almalıdır.

4-      Tatil Beldeleri

Tabii ki sadece ailenizle vakit geçirmek istemeyebilirsiniz. Kalabalıklar için de daha çok eğlenebilirsiniz. Bu durumda Akdeniz ve Ege’de olmak ve tatil beldelerimizi ziyaret etmek en doğru hareketlerden birisi olacaktır. Kış mevsimine göre nispeten sıcak havası ile de dışarıda da aktivite yapmanız için uygun ortamı size sunacaktır. Bunun yanında yılbaşında bu bölgelerimizde yapılan birçok etkinlikle de eğlenceyi doruklara kadar yaşama şansınız olacaktır. Özellikle kısa süreli bir tatil yapacaksanız bu tür beldeleri tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır.

5-      Bulgaristan ve Yunanistan

Bütçeniz biraz daha fazla ise gidebileceğiniz yerlerden birisi de Yunanistan ve Bulgaristan gibi sınır komşularımızdır. Bir araç kiralayarak rahatlıkla bu ülkelere de gidebilirsiniz. Bu sayede unutulmaz bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Güzel bir tatilin yanında farklı kültürlerin de yılbaşında neler yaptığına şahitlik edebilirsiniz. Özellikle İstanbul, Edirne ve çevresinde oturanların mutlaka değerlendirmesi gereken yerlerden ikisi de Bulgaristan ve Yunanistan’dır.


Araç Kiralamada Dikkat Edilecekler

Tabii ki yılbaşı, yılda bir kez gelen bir dönem. Bu dönemde de kiraladığınız araçla sorun yaşayıp, tatilinizi buna ayırmanız hoş olmayacaktır. Bu noktada araç kiralarken dikkatli davranmanız gerekir. Matcar Rental firmamız bu noktada sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Araç kiralama sırasında;

  • Sizlere sınırsız kilometre hakkı tanımaktadır. Bu sayede bir Karadeniz turuna çıktığınızda veya Bulgaristan, Yunanistan gibi ülke dışında bir yere gitmeye karar verdiğinizde rahat etmenizi sağlamaktadır. Kilometre aşım ücreti gibi bir ücret istemeyerek rahat bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır. Tatilinizin bir kısmının kilometre hesabına gitmesini engellemektedir.
  • Sizden herhangi bir depozito, çek veya senet istememektedir. Matcar Rental tüm müşterilerine güven duymaktadır. Müşterilerinin de güvenlerini sağlamak için elinden gelenin fazlasını yapmaktadır.
  • Farklı noktalardan araç teslim etme ve aracı geri alma seçeneği sunmaktadır. Bu sayede planınızı yaparken araç alma noktasını da düşünmenizi engellemektedir.
  • 7/24 destek sunmaktadır. Bu sayede olası bir sorun durumunda hızlı bir şekilde sorununuzu gidermekte, ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Tatilinizin bölünmemesi için en hızlı hizmeti sunmaktadır.
  • Tüm bunların yanında en uygun fiyat garantisini vermektedir. İyi bir hizmetin yanında uygun fiyatı da sizlere sunmaktadır.

Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call