Antalya Seyahat Rehberi ve Gezi Tüyoları

Antalya'da Nereye Gidilir?

1. Antalya'daki Antik Kentler

Bu şehirde çok sayıda antik kent bulunuyor. Eğer antik kent meraklısıysanız, bu şehir tam size göre.Antalya Havalimanı'nda indikten sonra kısa bir kara yolculuğu ardından antik kent gezinize başlayabilirsiniz.Şehir merkezi ile Alanya arasında bulunan ünlü Aspendos Antik kenti içinde bulunan Aspendos Tiyatrosu mutlaka görülmesi gerekenler arasında.Side'deki dünyaca ünü Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti, Perge Antik Kenti mutlaka görülmesi gerekenler diğer yerler.

2. Antalya Plajları

Upuzun kıyı şeridi ile Antalya dünyanın en güzel plajlarını barındırıyor.En çok bilinenler arasında Kaputaj Plajı, Patara Plajı,caretta carettaları görebileceğiniz Çıralı Plajı görmeden gitmemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

3. Kaleiçi Bölgesi

 Antalya'nın En Güzel Plajları Antalya Havalimanı'ndan çıktıktan sonra yaklaşık 1.30 saatlik bir yolculuk sonrasında Kaleiçi Bölgesi'ne ulaşabiliyorsunuz.
Eğer daha sessiz sakin yerler isterseniz Kleopatra Plajı,İncekum Plajı , Düden Şelalesi'nin döküldüğü Karpuz Kaldıran Plajı Andrasan Koyu ve Kemeraltı Plajı da listenizde bulunsun. 

Antalya'da Nerede Ne Yenir?

Doğal güzellikleriyle ünlü Antalya yemekleriyle de çok çeşitli alternatiflere sahip.Kahvaltı için Ayşegül Hanım’ın Çiftliği; organik ürünleri, közde pişmiş çayı ve doğa içerisindeki ambiyansı ile Antalya’nın en iyi kahvaltıcılarından biri burası.
Tatlı yemek isterseniz yanık dondurma tavsiyemizdir.
Balık severler için Lara’daki Antalya Balık Evi güzel ama bir o kadar fiyatları ortalamanın üstünde bir mekan. Topçu Kebap da kebapları kadar tahinli piyazı da meşhur, her daim dolu bir mekan. Benim gibi kelle paça seven biri iseniz Paçacı Şaban doğru adres. Yalnız sabahtan öğlene kadar açık. Geç kalan aç kalır ona göre. 3 kuşaktır devam eden bir işletme olan Dönerci Hakkı Baba Merkez, döner için oldukça iyi bir adres. Döner konusunda bir diğer iyi mekan ise 1956 yılından beri hizmet veren Osmanlı mutfağı odaklı Mevlana Lokantası.

Neden Matcar Rental?

Araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyarsam neden Matcar Rental firmasını tercih edeyim? Diye düşünebilirsiniz. Bu noktada hizmet kalitemizin ve önce müşteri anlayışımızın bizi tercih etmeniz için en önemli sebepler olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlayışlarımız nedeni ile müşterilerimizin araç kiralaması sırasında onlardan hiçbir depozito ücreti istemeyiz. Karşılıklı güvenin ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket ederiz bu noktada sizden herhangi bir depozito, çek veya senet istemeyiz. Bunun yanında kiraladığınız araç ile sınırsız kilometre yapmanıza olanak tanırız. Herhangi bir aşım ücreti almayız. Fazla kilometre yapmışsınız diye sizden ekstra bir ücret talep etmeyiz.

Tatil sırasında zaman kaybetmemeniz için havaalanları da dahil olmak üzere birçok noktadan araç teslimini yaparız. İstediğiniz noktadan rezervasyon almanız şartı ile aracınızı teslim ederiz. Dönüş yolunda da yine aynı noktadan aracı sizden geri alırız. Bu sayede ekstra bir zaman kaybetmemenizi sağlarız.

Bunun yanında sadece iyi yanlarınızda değil kötü yanlarınızda da yanınızda dururuz. Olası bir kaza veya arıza durumunda 7/24 ulaşabileceğiniz ekibimiz sayesinde tüm sorunlarınızı gideririz. Uzman ekinimiz gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılar. İhtiyaç olması halinde kiraladığınız araç yerine ikame araç verilir ve tatilinize kaldığınız yerden devam etmeniz sağlanır.

 

 

Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call