Ürkmez Gezilecek Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Ürkmez, İzmir’in en sevilen bölgeleri arasında yer alıyor. İzmir’in nispeten daha sessiz ve sakin beldelerinden biri olan Ürkmez, herkese hitap ediyor. Belde keşfedilecek pek çok unsuru sunuyor. Bu nedenle her yaş grubunun dikkatini çekiyor. İzmir’e yakın tatil yerleri arasında bulunan Ürkmez beldesi, sakin plajları ile biliniyor. Ürkmez gezisi ve bölge hakkında bilgi edinmek için okuyabilirsiniz…

urkmez-1.jpg

Ürkmez Nerede?

Belde İzmir’in Seferihisar ilçesinin bir tatil merkezi olarak biliniyor. Birçok insan Ürkmez nerede sorusunu soruyor. Çünkü Ürkmez beldesi diğer yerle nazaran çok daha az biliniyor. Belde bu sayede daha sakin bir yer haline geliyor. Özellikle sakin tatillerden hoşlananlar için belde önemli bir merkez oluyor. Ürkmez, İzmir’in merkezine 45 kilometre uzaklıkta bir yerdir. Beldeye karayolu ile ulaşım mümkün oluyor. Belde, ilçesi olan Seferihisar’a ise 25 kilometre mesafede yer alıyor. Pek çok kişi belde merkezi bir yerde yer aldığından ilgi gösteriyor. Beldenin sakin denizi de insanlar tarafından ilgi görüyor. Yerli ve yabancı turistler beldeye akın ediyor. Belde yılın çoğunlukla yarısında vakit geçirmeye açık bir halde oluyor.

 

Ürkmez’e Nasıl Gidilir?

İnsanlar Ürkmez’in nerede olduğu kadar ve nasıl gidileceğini de merak ediyor. Bu nedenle birçok kişi Ürkmez’e nasıl gidilir sorusu soruluyor. Ürkmez’e gidebilmeniz için pek çok alternatif bulunuyor. Bu alternatiflerden ilki sizlerin araçları oluyor. Araç sahibi olanlar Ürkmez’e kolayca ulaşım sağlıyor. İzmir’in merkezinden 45 kilometre olan belde, kolayca ulaşılabilen bir rotası ile biliniyor. Seferihisar ilçesine gelirseniz de buradan da 25 kilometre ilerlemek yeterli oluyor. Ürkmez beldesi kolayca bulunabilecek bir arazide yer alıyor. Bu nedenle belde ile iletişim de yaygın oluyor. Yol üzerinde Ürkmez’i işaret eden pek çok tabela görebiliyorsunuz.

Ürkmez’e seyahat etmek isteyenler için farklı yollar da bulunuyor. Ürkmez beldesine gitmek isteyenler hem İzmir Otogarından hem de Üçkuyular’dan minibüslere biniyor. Bu sayede Ürkmez yolculuğu başlıyor. Ancak toplu taşıma tercih etmeyenler de oluyor. Sizler de toplu taşıma tercih etmiyorsanız araç kiralama imkanına sahipsiniz. Araç kiralama yöntemi ile pek çok kişi konforlu bir yolculuğa kavuşuyor. İnsanlar araç kiralayarak uzun süre Ürkmez’de kalabiliyor. Aynı zamanda günübirlik seyahatler için de araç kiralam işlemi yapanlar oluyor.

İzmir Ürkmez’in Kısa Tarihi

Ürkmez İzmir ve çevre bölgeler ile yakın ve ortak bir tarihi paylaşıyor. Arkaik dönemden itibaren aldığı göçler ile önemli bir yerleşim merkezi haline geliyor. Sonrasında da belde bu önemini koruyor. Ege Denizine bakan Ürkmez deniz ticareti ile bilinen bir yer haline geliyor. Bölge ile ilgili kesin bilgiler bulunmuyor. Ancak tarihi, İzmir ile ortak bir paydaya sahip oluyor. Ürkmez beldesi ilerleyen yıllarda Roma, Bizans, Osmanlı gibi farklı devletlerin etkisi altına giriyor. Belde esas ismini ise 127 yıl önce alıyor ve bu tarihte kuruluyor. Bölgede yapılan ticaret hem narenciye hem de turizm oluyor. Bölgede yaşayan insanlar bu turizmin ve ticaretin geliri ile hayatlarına devam ediyor. Ürkmez beldesi yaşamın 6 ay sakin 6 ay ise eğlenceli olduğu bir yer olarak biliniyor.

Ürkmez’de Neler Yapılır?

ürkmez

Pek çok insan yaz tatili için Ürkmez’i tercih ediyor. Ürkmez beldesi önemli bir tarihi noktadır. Belde tarihi parçaları ve sakin plajları ile dikkat çekiyor. Bu nedenle son yıllarda insanlar tarafından beldeye ilgi artıyor. Yerli ve yabancı turistler Ürkmez’de vakit geçiriyor. İzmir’e yakın oluşu ile Ürkmez, sevilen bir yer haline geliyor. Bölge hem denize hem baraja sahip oluyor. Pek çok insan  bu gibi nedenler ile Ürkmez’den söz ediyor. Bunlar ile birlikte insanlar Ürkmez’de neler yapılır sorusunu da soruyor.

  • Lebedos Antik Kenti

urkmez-lebedos.jpg

Lebedos Antik Kenti, Ürkmez’de yer alıyor. İon kentlerinden biri olarak bilinen Lebedos antik kenti 12 kent içerisinde oluyor. Antik kent Ürkmez ile ilişkilendiriliyor. Çünkü antik kentin yanındaki tepede kuruluyor. Lebedos Antik Kenti ile ilgili bilgilerimiz değişim gösteriyor. Antik kent çok öne çıkan bir kent olmuyor. Buna karşın antik kent uzun yıllar varlığını devam ettiriyor. Kent, çevresinde yer alan Teos ve Ephesos’un gölgesinde kalması ile tarih sahnesinde temel bir yer bulamıyor. Yine de kent içerisinde birçok özel kalıntıya erişiminiz mümkün oluyor. Lebedos Antik Kenti yerleşimi prehisorik çağlara gidiyor. Kentin önemini ve geçmişini kanıtlayan obsidyen yonga gibi parçaları görmeniz mümkün oluyor. Kent bir yarımada formu ile öne çıkıyor. Antik kent verimli topraklar ile burada üretim de yapıldığını düşünmemizi sağlıyor. Kent içerisinde bir Roma dönemi bazilikası görebiliyorsunuz. Bunun yanında surlar ve dört adet kule de görülmeyi bekliyor.

  • Ürkmez Barajı

Ürkmez Barajı DSİ tarafından 1985 ve 1989 yılları içerisinde inşa ediliyor. Ürkmez Çayı’nın üstünde yer alan baraj, taşkınları önlüyor. Baraj ve çevresi yeşillik alanları ile öne çıkıyor. Özellikle doğada vakit geçirmek isteyenler için baraj iyi bir tercih oluyor.

  • Ürkmez Sahil İpekkum Plajı

urkmez-ipekkum.jpgv

İpekkum Plajı temiz suya sahip bir plaj oluyor. Bu nedenle İpekkum Plajı pek çok kişi tarafından seviliyor. Denizi temiz olan plajın kumları da kalın olmuyor. Taşlık bir arazi olmadığı için denize kolaylıkla girme imkanı bulmanız mümkün. Pek çok kişi burada günün her saati vakit geçiriyor. İnsanlar plajda şemsiyelerini ve şezlognlarını açıyor. Sonrasında uzun saatler denizin keyfini çıkarıyorlar. İzmir ve çevresine kıyasla İpekkum plajı nispeten daha sakin oluyor.

  • Ürkmez Akvaryum Plajı

Akvaryum plajı insanlar tarafından Ürkmez Plajı olarak da anılıyor. Bölge ile bütünleşen plaj herkese keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Beldenin en dikkat çeken plajı olan Akvaryum plajı dar görünümü ile dikkatimizi çekiyor. Nispeten daha sığ olan Akvaryum plajı mavi rengin en temiz hali ile herkesi rahat ettiriyor. Kumları oldukça ince oluyor ve sarı renkleri ile denizden ayrılıyor. Gün boyu plaj ve deniz keyfi yapabileceğiniz adresler arasında Akvaryum plajı da yer alıyor.

  • Ürkmez Gece Pazarı

ürkmez-gece-pazariGece pazarı, Ürkmez ile bütünleşiyor. Beldeye gelen pek çok kişi gece pazarı için buraya geliyor. Yerli ve yabancı turistler bölgeye ilgi gösteriyor. Gece pazarı içerisinde hem tekstil ürünleri hem de hediyelik eşya ürünleri yer alıyor. Bunlara ek olarak takılar, aksesuarlar da gece pazarının bir parçası haline geliyor. Gece pazarı, çalışanlar tarafından her yaz açılıyor. Her yaz 17 ile 24 arasında görebilirsiniz.

Ürkmez beldesi, yılın her dönemi sizleri bekliyor. Buna karşın özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde Ürkmez beldesinde yoğunluk oluyor. Belde, ülkenin ve dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi ağırlıyor. Farklı aktivite imkanları ile turistlerin sevilen adresleri arasında yer buluyor. 

İzmir'de Kiralık Araç mı Arıyorsunuz? 

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin en iyi araç kiralama platformu Matcar ile  1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Müşteri Merkezimize  +90 850 303 95 99  7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı indirip kiralama yapabilirsiniz.

araç kiralama , rent a car , araç kirala , rental car , Bodrum araç kiralama , Bodrum rent a car , Bodrum araç kirala , Bodrum rental car , dalaman araç kiralama , dalaman rent a car , dalaman araç kirala , dalaman rental car , istanbul araç kiralama , istanbul rent a car , istanbul araç kirala , istanbul rental car , izmir araç kiralama , izmir rent a car , izmir araç kirala , izmir rental car ,

İzmir Araç Kiralama , İzmir Araba Kiralama,  İzmir Oto Kiralama, İzmir rent a car , İzmir Kiralık Araç , İzmir Kiralık Araba , İzmir Adnan Menderes Araç Kiralama , İzmir Adnan Menderes Araba Kiralama , İzmir Adnan Menderes Oto Kiralama , İzmir Adnan Menderes rent a car,
İzmir Adnan Menderes Kiralık Araç , İzmir Adnan Menderes Kiralık Araba , İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araba Kiralama, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Oto Kiralama , İzmir Adnan Menderes Havalimanı rent a car, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Kiralık Araç , İzmir Adnan Menderes Havalimanı Kiralık Araba , İzmir Havalimanı Araç Kiralama , İzmir Havalimanı Araba Kiralama, İzmir Havalimanı Oto Kiralama, İzmir Havalimanı rent a car, İzmir Havalimanı Kiralık Araç , İzmir Havalimanı Kiralık Araba , İzmir Havaalanı Araç Kiralama, İzmir Havaalanı Araba Kiralama, İzmir Havaalanı Oto Kiralama, İzmir Havaalanı rent a car, İzmir Havaalanı Kiralık Araç , İzmir Havaalanı Kiralık Araba, İstanbul Araç Kiralama , İstanbul Araba Kiralama, İstanbul Oto Kiralama , İstanbul rent a car, İstanbul Kiralık Araç , İstanbul Kiralık Araba , İstanbul Sabiha Gökçen Araç Kiralama, İstanbul Sabiha Gökçen Araba Kiralama , İstanbul Sabiha Gökçen Oto Kiralama , İstanbul Sabiha Gökçen rent a car , İstanbul Sabiha Gökçen Kiralık Araç , İstanbul Sabiha Gökçen Kiralık Araba , İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araba Kiralama, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Oto Kiralama , İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı rent a car, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kiralık Araç , İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kiralık Araba , İstanbul Havalimanı Araç Kiralama , İstanbul Havalimanı Araba Kiralama , İstanbul Havalimanı Oto Kiralama, İstanbul Havalimanı rent a car , İstanbul Havalimanı Kiralık Araç , İstanbul Havalimanı Kiralık Araba , İstanbul Havaalanı Araç Kiralama , İstanbul Havaalanı Araba Kiralama, İstanbul Havaalanı Oto Kiralama , İstanbul Havaalanı rent a car , İstanbul Havaalanı Kiralık Araç , İstanbul Havaalanı Kiralık Araba, İstanbul Yeni Havalimanı Araç Kiralama, İstanbul Yeni Havalimanı Araba Kiralama , İstanbul Yeni Havalimanı Oto Kiralama , İstanbul Yeni Havalimanı rent a car , İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Araç , İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Araba , İstanbul Yeni Havalimanı Araç Kiralama , İstanbul Yeni Havalimanı Araba Kiralama , İstanbul Yeni Havalimanı Oto Kiralama, İstanbul Yeni Havalimanı rent a car , İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Araç , İstanbul Yeni Havalimanı Kiralık Araba , İstanbul İGA Havalimanı Araç Kiralama, İstanbul İGA Havalimanı Araba Kiralama , İstanbul İGA Havalimanı Oto Kiralama, İstanbul İGA Havalimanı rent a car , İstanbul İGA Havalimanı Kiralık Araç , İstanbul İGA Havalimanı Kiralık Araba , İstanbul İGA Havaalanı Araç Kiralama , İstanbul İGA Havaalanı Araba Kiralama , İstanbul İGA Havaalanı Oto Kiralama , İstanbul İGA Havaalanı rent a car , İstanbul İGA Havaalanı Kiralık Araç , İstanbul İGA Havaalanı Kiralık Araba ,

Izmir Car Rental, Izmir Car Rental, Izmir Auto Rental, Izmir rent a car, Izmir Car Rental, Izmir Rental Car, Izmir Adnan Menderes Car Rental, Izmir Adnan Menderes Car Rental, Izmir Adnan Menderes Car Rental, Izmir Adnan Menderes rent a car, Izmir Adnan Menderes Car Rental, Izmir Adnan Menderes Rental Car, Izmir Adnan Menderes Airport Car Rental, Izmir Adnan Menderes Airport Car Rental, Izmir Adnan Menderes Airport Car Rental, Izmir Adnan Menderes Airport rent a car, Izmir Adnan Menderes Airport Rental Car, Izmir Adnan Menderes Airport Rental Car Menderes Airport Rental Car, Izmir Airport Car Rental, Izmir Airport Car Rental, Izmir Airport Car Rental, Izmir Airport rent a car, Izmir Airport Rental Car, Izmir Airport Rental Car, Izmir Airport Car Rental, Izmir Airport Car Rental, Izmir Airport Car Rental ,Izmir Airport rent a car,Izmir Airport Rental Car,Izmir Airport Rental Car,Istanbul Car Rental,Istanbul Car Rental,Istanbul Car Rental,Istanbul rent a car,Istanbul Rental Car,Istanbul Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen rent a car,Istanbul Sabiha Gokcen Rental Car,Istanbul Sabiha Gokcen Rental Car,Istanbul Sabiha Gokcen Airport Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen Airport Car Rental,Istanbul Sabiha Gokcen Airport Car Rental, Istanbul Sabiha Gokcen Airport rent a car,Istanbul Sabiha Gokcen Airport Rental Car,Istanbul Sabiha Gokcen Airport Rental Car,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport rent a car,Istanbul Airport Rental Car,Istanbul Airport Rental Car,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport Car Rental,Istanbul Airport rent a car,Istanbul Airport Rental Car,Istanbul Airport Rental Car,Istanbul New Airport Car Rental,Istanbul New Airport Car Rental,Istanbul New Airport Auto Rental,Istanbul New Airport rent a car,Istanbul New Airport Rental Car,Istanbul New Airport Rental Car,Istanbul New Airport Car Rental,Istanbul New Airport Car Rental,Istanbul New Airport Car Rental,Istanbul New Airport rent a car,Istanbul New Airport Rental Vehicle,Istanbul New Airport Rental Car,Istanbul IGA Airport Car Rental,Istanbul IGA Airport Car Rental,Istanbul IGA Airport Car Rental,Istanbul IGA Airport rent a car,Istanbul IGA Airport Rental Car,Istanbul IGA Airport Rental Car,Istanbul IGA Airport Car Rental ,Istanbul IGA Airport Car Rental,Istanbul IGA Airport Car Rental,Istanbul IGA Airport rent a car,Istanbul IGA Airport Rental Car,Istanbul IGA Airport Rental Car ,

Izmir Autovermietung, Izmir Autovermietung , Izmir Autovermietung, Izmir Autovermietung, Izmir Autovermietung, Izmir Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Mietwagen, Izmir Adnan Menderes Flughafen Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Flughafen Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Flughafen Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Flughafen Autovermietung, Izmir Adnan Menderes Flughafen Autovermietung, Izmir Adnan Mietwagen am Flughafen Menderes Mietwagen am Flughafen Menderes, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Mietwagen am Flughafen Izmir, Autovermietung am Flughafen Izmir, Autovermietung am Flughafen Izmir, Autovermietung am Flughafen Izmir, Autovermietung am Flughafen Izmir, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul, Autovermietung in Istanbul Sabiha Gokcen Vermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Autovermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Autovermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Autovermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Mietwagen,Istanbul Sabiha Gokcen Mietwagen,Istanbul Sabiha Gokcen Flughafen Autovermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Flughafen Autovermietung,Istanbul Sabiha Gokcen Autovermietung am Flughafen, Flughafen Istanbul Sabiha Gokcen, Autovermietung Flughafen Istanbul Sabiha Gokcen, Autovermietung Flughafen Istanbul Sabiha Gokcen, Autovermietung Flughafen Istanbul, Autovermietung Flughafen Istanbul, Autovermietung Flughafen Istanbul, Autovermietung Flughafen Istanbul, Autovermietung Flughafen Istanbul Auto,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung, Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Mietwagen,Istanbul Neuer Flughafen Mietwagen,Istanbul Neuer Flughafen Mietwagen,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung,Istanbul Neuer Flughafen Autovermietung, Istanbul Neuer Flughafen Mietwagen,Istanbul Neuer Flughafen Mietwagen,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Mietwagen,Istanbul IGA Flughafen Mietwagen,Istanbul IGA Flughafen Mietwagen,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Mietwagen,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung,Istanbul IGA Flughafen Autovermietung





Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call