İstanbul Havalimanı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

İstanbul Havalimanı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili bilinmeyenleri sizler için hazırladık.

Türkiye’deki havalimanları arasında en büyüğü, en moderni, en yenisi olan İstanbul Havalimanı görenleri kendisine hayran bırakıyor. İstanbul havalimanı ile ilgili bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için hazırladık.
1. Şehrin simgesi olan lale figüründen esinlenilerek İstanbul Yeni Havalimanı hava trafik kontrol kulesi dizayn edilmiştir.
2. İstanbul Havalimanı , 76,5 milyon metrekarelik alana sıfırdan  inşa edilerek kurulan dünyanın en büyük havalimanıdır.
3. İstanbul Havalimanı devasa bir yapıda olmasına rağmen burada kaybolma ve yönünüzü kaybetme ihtimaliniz bulunmuyor çünkü havaalanında bulunan canlı destek kioskları sayesinde dilediğiniz herşeyi görevlilere online şekilde bağlanarak birebir sorabiliyorsunuz.
4. Yeni havalimanı ulaşım ya da İstanbul Havalimanı nerede gibi sorularınızın yanıtlarına İstanbul Airport Mobil uygulaması ile uçusunuz hakkında tüm detayları online olarak anlık takip edebilir, evinizden havalimanına kaç dakikada ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.
5. İstanbul Havalimanı içerisinde 446 odalı bir otel ile ulaşım konusunda sıkıntı yaşayanlar için her çözümü düşünmüş.
6. İstanbul Havalimanının büyüklüğünü gözünüzde canlandırmak için 8 adet Ankara Esenboğa Havalimanını yan yana koymanız yeterlidir.
7. Dilerseniz uçuşunuz öncesinde IDA Galeri’de yayınlanan fotoğraf sergilerini gezebilirsiniz.
8. Duty Free Alanı’na tepeden bakarsanız , İstanbul boğazının haritadaki şekline benzetilerek yapıldığını göreceksiniz.
9. Devasa büyüklükteki İstanbul Havalimanı otoparkı tek çatı altında inşa edilmiş ve 40.000 araç kapasitesi bulunmaktadır.
10. İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılan 640 bin ton çelikle 80 adet Eyfel Kulesi inşa edilebiliyor.

Neden Matcar Rental?

Araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyarsam neden Matcar Rental firmasını tercih edeyim? Diye düşünebilirsiniz. Bu noktada hizmet kalitemizin ve önce müşteri anlayışımızın bizi tercih etmeniz için en önemli sebepler olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlayışlarımız nedeni ile müşterilerimizin araç kiralaması sırasında onlardan hiçbir depozito ücreti istemeyiz. Karşılıklı güvenin ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket ederiz bu noktada sizden herhangi bir depozito, çek veya senet istemeyiz. Bunun yanında kiraladığınız araç ile sınırsız kilometre yapmanıza olanak tanırız. Herhangi bir aşım ücreti almayız. Fazla kilometre yapmışsınız diye sizden ekstra bir ücret talep etmeyiz.

Tatil sırasında zaman kaybetmemeniz için havaalanları da dahil olmak üzere birçok noktadan araç teslimini yaparız. İstediğiniz noktadan rezervasyon almanız şartı ile aracınızı teslim ederiz. Dönüş yolunda da yine aynı noktadan aracı sizden geri alırız. Bu sayede ekstra bir zaman kaybetmemenizi sağlarız.

Bunun yanında sadece iyi yanlarınızda değil kötü yanlarınızda da yanınızda dururuz. Olası bir kaza veya arıza durumunda 7/24 ulaşabileceğiniz ekibimiz sayesinde tüm sorunlarınızı gideririz. Uzman ekinimiz gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılar. İhtiyaç olması halinde kiraladığınız araç yerine ikame araç verilir ve tatilinize kaldığınız yerden devam etmeniz sağlanır.


Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call