Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamak istediğinizde birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz halinde çok daha etkili ve başarılı destek alabilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri hayatı büyük oranda kolaylaştırır ve çok avantajlıdır. Bu hizmeti alırken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Böylece alacağınız hizmetin kalitesini yükseltirken aynı zamanda yaşanabilecek sorunların da engellenmesini sağlar.
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenlere Göz Atalım
Kiralık araç hizmetlerinde bazı noktalara dikkat ettiğinizde süreç çok rahat ve kolay geçer. Bu süreçte dikkat etmeniz gerekenler aslında oldukça basittir.

Firma Araştırın

Firma seçimi hem en kaliteli ve uygun aracı kiralamanız hem de kiralama sürecinde sorun yaşamamanız için çok önemlidir. Firmalar hakkında araştırma yapmalı ve buna göre doğru seçimlerde bulunmalısınız.

Küçük Araçlar Kiralayın

Araç kiralama hizmeti alırken  en uygun araç kiralama önceliğiniz varsa  çoğunlukla küçük araçlara yönelmeniz gerekir. Küçük araçlar her zaman daha uygun fiyatlı kiralama seçeneği ile sunulur. Eğer büyük bir araca özellikle ihtiyacınız yoksa küçük araç kiralamanız çok daha iyi olacaktır.

Aracın Yakıt Durumunu Kontrol Edin

Araç kiralama da yakıt konusunda belli başlı kurallar vardır. Öncelikle aracı, yakıtı dolu şekilde kiraladıysanız aynı şekilde geri teslim etmeniz gerekir. Bunun yanında, sizler ekstra olarak kiraladığınız aracın ne kadar yakıtı olduğuna dikkat etmelisiniz. Uzun yola çıkıyorsanız, sorun yaşamamak adına mutlaka aracın yakıtını kontrol etmelisiniz. Yakıt konusunda ayrıca yine uzun yola çıkacaksanız az yakan bir araç tercih etmek sizin için yararlı olacaktır.

Sigorta Durumunu Kontrol Edin

Aracınızı kiralarken, sigorta koşullarından ne kadar yararlanabildiğinizi ve sigorta koşullarını öğrenin. Olası bir kaza durumunda sigorta olması sizin için çok yararlı olacaktır. Ancak bazı durumlarda sigorta, bazı konuları karşılamayabilir.

Sözleşmenizi Kontrol Edin

Araç kiralama sürecinizin her aşamasını konforlu bir şekilde tamamlamak için sözleşmelerinizi dikkatlice okuyun. Hem araç kiralama sürecinizde hem de sonrasında araç kiralama sözleşmeleri çok ciddi sıkıntılar yaratabilir.
Oto kiralama hizmeti almadan önce yukarıda belirttiğimiz durumlara dikkat ettiğinizde son derece etkili ve başarılı hizmet alabilirsiniz.

Neden Matcar Rental?

Araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyarsam neden Matcar Rental firmasını tercih edeyim? Diye düşünebilirsiniz. Bu noktada hizmet kalitemizin ve önce müşteri anlayışımızın bizi tercih etmeniz için en önemli sebepler olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlayışlarımız nedeni ile müşterilerimizin araç kiralaması sırasında onlardan hiçbir depozito ücreti istemeyiz. Karşılıklı güvenin ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket ederiz bu noktada sizden herhangi bir depozito, çek veya senet istemeyiz. Bunun yanında kiraladığınız araç ile sınırsız kilometre yapmanıza olanak tanırız. Herhangi bir aşım ücreti almayız. Fazla kilometre yapmışsınız diye sizden ekstra bir ücret talep etmeyiz.

Tatil sırasında zaman kaybetmemeniz için havaalanları da dahil olmak üzere birçok noktadan araç teslimini yaparız. İstediğiniz noktadan rezervasyon almanız şartı ile aracınızı teslim ederiz. Dönüş yolunda da yine aynı noktadan aracı sizden geri alırız. Bu sayede ekstra bir zaman kaybetmemenizi sağlarız.

Bunun yanında sadece iyi yanlarınızda değil kötü yanlarınızda da yanınızda dururuz. Olası bir kaza veya arıza durumunda 7/24 ulaşabileceğiniz ekibimiz sayesinde tüm sorunlarınızı gideririz. Uzman ekinimiz gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılar. İhtiyaç olması halinde kiraladığınız araç yerine ikame araç verilir ve tatilinize kaldığınız yerden devam etmeniz sağlanır.Kiralama Koşulları Kiralama Sözleşmesi İptal ve İade Politikası KVKK Aydınlatma Metni Acente Giriş
WhatsApp Viber call